3 nejčastějších závady na iPhone 7 a iPhone 7 Plus

Dnes se chceme podělit o nejčastější závady, se kterými se setkáváme v Service1 při opravách základních desek na iPhone 7 a iPhone 7 Plus.

iPhone 7 a 7 plus AUDIO IC čip, Nefunguje mikrofon, Dlouho se zapíná

Tato závada se většinou projevuje po pádu nebo při ohnutí telefonu a hlavním důvodem je konstrukční vada. Samotný čip Audio IC se nachází na místě, kde končí výztuha, při niž cesty, které vedou k čipu, v důsledku pádu nebo ohybu se zlomí. Potom na iPhone postupně přestává fungovat mikrofon a reproduktory, dlouho se spouští systém iOS. Na modelu iPhone 8 byl tento problém vyřešen přesunutím čipu Audio IC.

Opravu takové závady v Service1 provádíme během 1-2 dnů v závislosti na pracovní zátěži.

iPhone 7 AUDIO IC čip, Nefunguje mikrofon, Dlouho se zapíná
iPhone 7 nenabije se, iPhone 7 rychle se vybíjí, iPhone 7 nezapíná se

iPhone 7 a 7 plus nenabije se, rychle se vybíjí, nezapíná se (U2, tristar, U4001, 1610a3)

Problém s nabíjením telefonu není něco výjimečného. Už od modelu iPhone 5 začal Apple instalovat do telefonů ovladač USB od výrobce NXP, známý jako čip Tristar. Dříve tento čip na desce byl označen jako U2, tak se jmenuje i dnes, i když ve skutečnosti v IPhone 7 je čip označen jako U4001. Porucha způsobená neoriginálními nabíjecími kabely, neoriginálními nabíjecími jednotkami a nabíječkami do auta.

Výměna ovladače USB (U2) se provádí během 1-2 dnů v závislosti na pracovním zatížení.

Vytopené iPhone 7 a iPhone 7 Plus

Pokud myslíte, že iPhone 7 je voděodolný a můžete se s ním jít koupat, budete mít částečně pravdu, ale nejspíš budete zklamání. Voděodolný telefon sice je, ale vystavování iPhone 7 a iPhone 7 Plus vodě Apple nedoporučuje. Může se stát, že například nebudete mít úplně uzavřeny SIM slot nebo po pádu na telefonu se poškodí vnitřní těsnění. Pokud máte telefon z druhé ruky a víte, že tam byl vyměněny displej nebo baterie, tak ho cíleně nevystavujte kontaktu s vodou. V případě, že se do telefonu kapalina vnikne, tak záruka Apple se bohužel nevztahuje.

Vytopené telefony nelze vždy opravit, zejména po koupání v moři, ale ve většině případů se nám oprava podaří za 2-3 dny.

Vytopené iPhone 7 a iPhone 7 Plus

Na konci chceme říct, že i když Apple servisů je teď neskutečně množství, některé z nich umí jen komponentní opravy a teprve se učí pájet. Pokud Vám opravdu záleží na vaším zařízení a data, přijďte k nám do Service1. Na Vašem telefonu se učit nebudeme.