Nejčastější závady na iPhone 6S a iPhone 6S Plus

Dnes se chceme podělit o nejčastější závady, se kterými se setkáváme v Service1 při opravách základních desek na iPhone 6s a iPhone 6s Plus.

1. iPhone 6S a iPhone 6S Plus se nenabije, rychle se vybije (U2, U4500 1610a3, tristar)

Pokud používáte nekvalitní nabíječky a nabijete telefon v autě, může dojít k selhání čipu USB ovladače NXP 1610a3, což znamená, že telefon najednou se rychle vybije, nenabíjí a někdy se vůbec nezapne. O této závadě se podrobnější dozvíte v článku o nejčastějších závadách, se kterými se setkáváme při opravách iPhone 7 a iPhone 7Plus. (odkaz na článek).

iphone 6s vymena u2, nenabije se
iphone 6s oprava podsviceni

2. iPhone 6S a iPhone 6S Plus nemá podsvícení, nemá zobrazení (u4020, lm3539a, fl4211)

Pokud Vás iPhone nemá podsvícení nebo zobrazení, je tomu tak z několika důvodů: neopatrná výměna baterie nebo displeje, při které se shoří cívka fl4211, selhání ovladače podsvícení lm3539a a nakonec nejtěžší závada – zkrat kondenzátorů C4023, která způsobena pádem nebo použitím telefonu při maximálním podsvícení. V posledním případě se jedna o výměnu dvou diod, dvou cívek, samotného kondenzátoru a ovladače podsvícení, často je třeba obnovit cesty, které jsou vypáleny od velkého proudu. Z tohoto důvodů když nám do Service1 zavolají a zeptají se, kolik bude oprava podsvícení na iPhone 6s stát, nemůžeme, bohužel, říct přesnou cenu bez provedení diagnostiky. Nejzajímavější na tom je, že iPhone 6s Plus takovou závadu nemá, protože má dva čipu podsvícení lm3539a.

3. Na iPhone 6S a iPhone 6S Plus nefunguje kamera a blesk (U3200, LP5907)

Jedna kapka vody může zabít telefon. A to všechno proto, že tento model telefonu je těsněny na okrajích, ale není vůbec chráněny v oblasti horního reproduktorů. Tam se také nachází čip kamery, kterému často stačí jen jedna kapka vody k selhání. Na ostatních utopených telefonech měníme LP5907 v 50% případů.

iphone 6s nefunguje kamera a blesk

Ještě jednou upozorňují, nesnažte se opravit zařízení sami, svěřte to našim odborníkům.